Haberler

Kentkart & Mastercard İşbirliğiyle Mersin'de Toplu Ulaşımda Mastercard İle Ödeme Dönemi Başladı!

Londra, Şikago, Kiev gibi dünyanın büyük şehirlerinde toplu taşıma ödemelerini mevcut kredi kartınız üzerinden yapmanıza imkan tanıyan ödeme teknolojileri devi Mastercard, bu uygulamasını Türkiye’de de kentkart işbirliği ile başlattı. Mastercard’ın toplu taşıma uygulaması, belediyelere takip kolaylığı getirirken, yolculara da alternatif bir ödeme seçeneği sağlıyor.


Kafkasların En büyük şehri Azerbaycan-Bakü, Kentkart Referansları Arasına Girdi.

Akıllı ulaşım sistemlerinde 17. yılını kutlayan kentkart yurtdışı projelerine Azerbaycan –Bakü’yü de ekledi. Yaklaşık 3.5 milyon kişinin yaşadığı ve Kafkasların en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olan Bakü, kentkart’ın kurduğu akıllı ulaşım sistemleriyle ulaşıma dair projelerinde farklılık yarattı.


Kentkart; Ulaşımda Akıllı Sistemler Ürün Karması Stratejisi 2015 Avrupa Liderlik Ödülü’nün Sahibi

Dünyanın en prestijli kurumlarından büyüme ortaklığı şirketi Frost&Sullivan’dan, Kentkart’a Liderlik Ödülü verildi. Frost & Sullivan, akıllı ulaşım çözümleriyle seyahat deneyimini geliştiren kentkart teknolojilerini alkışladı.


Kentkart Yönetim Sistem Belgelerini Yeniledi.

Kurumsal kimliğimizin sürdürülebilir büyümesinin yürütülebilmesi için sahip olduğumuz bilgi varlıklarının gizliliğinin, bütünlüğünün ve erişilebilirliğinin sağlanması hedefiyle 2012 yılında almaya hak kazandığımız; yönetim sistemlerimizin belkemiği olan ISO 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikamızın 2013 revizyonuna geçiş çalışmalarını tamamladık.


Kentkart, Lüleburgaz’ı da Referansları Arasına Ekledi.

1998 yılından bu yana akıllı kartlar ile ücret toplama, araç takip, yolcu bilgilendirme ve araç içi kamera sistemlerini sunan ve yarattığı ileri teknoloji ile AR&GE çalışmalarına imza atan Kentkart referansları arasına Lüleburgaz’ı da dâhil etti.


EURIPIDES'te İlk Türk Şirketiz!

kentkart  EURIPIDES Yönetim Kurulu'na seçilen ve Türkiye'yi temsil eden %100 yerli sermayeli ilk Türk şirketi oldu. Akıllı Ulaşım Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinin de kentkart temsilcilerine verilmesiyle şirket EURIPIDES Yönetim Kurulunda etkin bir konuma gelmiştir.